Halilcan Karataş
  • Project Name: Business Accounting
  • Client: Company Name Inc.
  • Project Commencement Date: January 26, 2019
  • Project Completion Date: March 27, 2019
  • Project url: www.example.com

Halilcan Karataş

Uzman Klinik Psikolog Halilcan KARATAŞ

Lise eğitimini Nişantaşı Nuri Akın Anadolu Lisesinde tamamladıktan sonra

2008 yılında Londra’da bir yıl dil eğitimi almıştır. Dil eğitiminin ardından İstanbul Okan Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Psikoloji bölümüne başlamış olup 2013 yılında lisans eğitiminden yüksek onur öğrencisi olarak mezun olmuştur. Ayrıca 2014-2015 yılında Bahçeşehir Üniversitesinde Pedagojik Formasyon eğitimini tamamlamıştır. Lisans eğitimini tamamladıktan sonra aynı yıl Beykent Üniversitesi Klinik Psikoloji bölümünde yüksek lisans eğitimine başlayarak 2015 yılında yüksek onur öğrencisi olarak mezun olmuştur. Yüksek lisans bitirme tezini ülkemizde şu ana kadar tek araştırma konusu olan “Asgari Ücretin Altında ve Üstünde Ücret Alan Kişilerin Depresyon ve Mesleki Doyumlarının Karşılaştırılmalı Analizi” üzerine yapmıştır.

Halilcan Karataş şu anda Arel Üniversitesi Klinik Psikoloji Doktora bölümü ve Yakındoğu Üniversitesi Klinik Psikoloji Doktora bölümünde eğitimine devam etmektedir. 2013 yılında çalışma hayatına başlayan Halilcan Karataş, Doğan Holding de Psikolog olarak çalışmıştır.

Bir yıl süreyle Klinik Psikoloji Klinik Psikoloji programı kapsamında Bakırköy Ruh ve Sinir

Hastalıkları Hastanesi ve Erenköy Ruh Sinir Hastalıkları Hastanesinde saha çalışmalarında bulunup, psikoz servisinde,yataklı serviste psikolog olarak sürecini tamamlarken aynı zamanda supervizyon kapsamında psikoterapi hizmetini sürdürmüştür.

2014 yılında çalışma hayatına Beyoğlu Belediyesinde devam etmekle olan Halilcan Karataş ayrıca Kanserli Çocuklara Umut vakfında gönüllü olarak çalışmış ve halen çeşitli konularda gönüllü faaliyet çalışmalarına devam etmektedir.

2015 yılında çalışma hayatına Kadın Sağlıkçılar ve Dayanışma Derneği ve Gençlik ve Spor Bakanlığının düzenlediği “İnternet Bağımlılığını Önleme” adlı projede çalışmış ve Beyoğlu,  Eyüp, Fatih ilçelerinde öğretmen, veli ve öğrencilere çeşitli seminerler ve danışmanlık sürecini sürdürmüştür.

Aynı yıl proje bitiminde, Halilcan Karataş çalışma hayatına İstanbul Büyükşehir Belediyesinde Psikolog olarak devam etmiştir.

Halilcan Karataş şu anda İstanbul Büyükşehir Belediyesi Aile Danışmanlık ve Eğitim Merkezi Merkez Hizmet Sorumlusu olarak çalışmaya devam etmektedir. Ayrıca, İstanbul Büyükşehir Belediyesi proje üretim biriminde çalışmalarını sürdürmektedir.

Halilcan Karataş halen İstanbul Gelişim Üniversitesi sürekli eğitim merkezinde internet bağımlılığı başta olmak üzere çeşitli konularda  öğretim görevlisi olarak eğitimler vermeye devam etmektedir.

Halilcan Karataş, yetişkin, ergen, çocuklarda kısa veya uzun süreli psikoterapi çalışmalarını sürdürmektedir.

Ağırlıklı olarak çalışma alanları;

Yetişkin danışmanlığı; duygu durum sorunları, çift ve aile sorunları, kişilerarası ilişkiler, cinsel sorunlar, özgüven sorunları, depresyon, ayrılık, kayıp ve yas, uyku sorunları, akademik ve iş yaşamına dair sorunlar, motivasyon sorunları, erteleme davranışları, öfke kontrol problemleri, travma sonrası stres bozukluğu, obsesif kompulsif bozukluk

Ergen danışmanlığı; Sınav Kaygısı, Okulda başarı ve motivasyon, ergenlik sorunları, sosyal uyum sorunları, internet bağımlılığı, madde bağımlılığı, uyku problemleri, beslenme ve yeme problemleri (obezite)

Çocuk danışmalığı; Dikkat eksikliği ve hiperaktivite, öfke kontrolü, kardeş kıskançlığı bağlanma sorunları, istismar, özgüven,boşanma, fobiler, anksiyete bozuklukları, aile çocuk ilişkileri .